آموزش رفع خطای ۴۰۴ در وردپرس و تاثیر آن در سئو

  1. خانه
  2. طراحی سایت
  3. آموزش وردپرس
  4. آموزش رفع خطای ۴۰۴ در وردپرس و تاثیر آن در سئو
به این محتوا امتیاز دهید!

آموزش رفع خطای ۴۰۴ که همیشه یکی از مشکلات وب مستران  در طراحی سایت بوده است.حتما بارها به خطای ۴۰۴ در وب سایت ها برخورد کرده اید و از دست این خطاها کلافه شدید. خطای ۴۰۴ یکی از شایع ترین و البته مهمترین خطاهای موجود در دنیای وب سایت که مضرات بسیاری دارد و باید هر وب مستری برای آن چاره اندیشی کند. اما بهتر است ابتدا اطلاعاتی در مورد خطای ۴۰۴ و روش های رفع خطای ۴۰۴ دریافت کنید و سپس اقدامات لازم را صورت دهید.

آموزش رفع خطای ۴۰۴ در وردپرس و تاثیر آن در سئو

هنگامی که کاربری به سایتی مراجعه می کند و بر روی یکی از مطالب سایت کلیک می کند ، این خطا ممکن است رخ دهد. مهم ترین دلیل وجود این خطا این است که وب سرور آن وب سایت نمی تواند آدرس مورد نظر و مورد درخواست کاربر را پیدا کند. این عدم یافتن آدرس در آن سرور دلایل زیر را دارد که در ادامه بررسی میکنیم. این دلایل ممکن است روش حل دشواری داشته باشند و یا بسیار ساده حل شوند. دلایل بروز خطای ۴۰۴ در وب سایت شما بسیار است اما در نهایت همیشه به یک جمله میرسیم و ان هم این است که یک لینک شکسته شده است و شکسته شدن این لینک سبب ایجاد خطای ۴۰۴ در وب سایت شما بوده است.

بعضی از دلایل بروز خطای۴۰۴

  • باز نویسی URL ها: ممکن است url های وب سایت بازنویسی شده باشند و url های قبلی دیگر کارآمد نباشند.
  • منتقل شدن سرور سایت: ممکن است لینک های سایت در اثر انتقال سرور از بین رفته باشند.
  • حذف پیوندهای ایجاد شده در سایت وردپرس; ممکن است در اثر حذف یک نوشته و یا تصویر و… لینک شکسته ایجاد شود که خطای ۴۰۴ دارد.

روش های رفع خطای ۴۰۴

با تعدادی از دلایل بروز خطای ۴۰۴ در وب سایت آشنا شدید; باید هر چه زودتر این خطا را در سایت خود حل نمایید.

ذخیره سازی پیوند ها

برای انجام این کار شما باید به پیشخوان >> تنظیمات >> پیوندهای یکتا مراجعه نموده و بدون انجام هیچ گونه تغییری ، دوباره از انتهای صفحه ذخیره سازی نمایید و خارج شوید. حال شما باید به وب سایت خود مراجعه نموده و بررسی کنید که خطا رفع شده است یا نه ؟ اگر رفع نشده به روش دوم بروید.

کم کردن حد دسترسی htaccess

شما برای دسترسی به فایل htaccess باید به هاست خود مراجعه نمایید; در هاست وب سایت شما یک فایل وجود دارد با نام htaccess که در ابتدا در حالت پنهان است; شما باید از تنظیمات هاست خود آن را نمایان کنید; حد دسترسی htaccess در اینجا مشخص بوده و معمولا ۶۶۶ است شما باید این مقدار را به ۶۶۰ تغییر دهید و در حالت ویرایش قطعه کد زیر را به آن اضافه کنید.

# BEGIN WordPress
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
# END WordPress

خب تغییرات انجام شده را ذخیره نمایید، حال مشکل سایت شما رفع شد؟ آموزش رفع خطای ۴۰۴ مناسب بود؟ اگر رفع نشده می توانید از روش سوم استفاده کنید; البته در صورتی که مشکل شما با استفاده از کد فوق حل نشد کد را از داخل فایل htaccess سایت خود بردارید; سپس فایل را ذخیره سازی نموده و به سراغ بخش و راه حل سوم بروید.

استفاده از افزونه ۴۰۴ Redirection

آخرین راهی که شما می توانید از آن برای رفع مشکل استفاده کنید، دریافت افزونه ۴۰۴ Redirection می باشد; با فعال سازی این افزونه وردپرس، خطای ۴۰۴ سایت را با ریدایرکت کردن صفحات ۴۰۴ به صفحه ی اصلی برطرف می کنید; این افزونه وردپرس را میتوانید از لینک زیر دریافت کنید:

موفق باشید.

فهرست
به کمک نیاز دارید؟ پیام بدید!