تاثیر سرعت سایت در موبایل برای دریافت رتبه بهتر در گوگل

درود بر شما. سرعت سایت همیشه در رفتار کاربران و محبوبیت سایت تاثیر ویژه ای داشته و دارد اما به تازگی گوگل نیز سرعت سایت در موبایل را برای دریافت رتبه بهتر در جست و جو ها کاملا دخیل کرده است به طوری که سرعت کم سایت کاملا در افزایش رتبه سایت و همچنین کاهش امتیاز گوگل به سایت مشخص و واضح بوده است. در این مقاله میپردازیم به این خبر که در وبلاگ گوگل منتشر شده است.

تاثیر سرعت سایت در موبایل برای دریافت رتبه بهتر در گوگل

با توجه به تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده است در حال حاضر میانگین سرعت لود وب سایت های موجود مابین ۲۰ تا ۲۵ ثانیه است. اما آیا این سرعت لود سایت برای کاربران جذاب است؟ پاسخ بدون هیچ معطلی خیر است. کاربران طبق تحقیقات وب سایت thinkwithgoogle میزان زمان بیش از ۵ ثانیه برای لود سایت مورد نظر خود را به هیچ وجه بر نمیتابند که این مورد مشکلی بسیار بزرگ برای وب سایت هاست.

حال شما تصور کنید در نسخه دسکتاپ این مشکل به این صورت وجود دارد حال در موبایل ها اوضاع به چه شکل است؟ سرعت سایت در موبایل در اغلب موارد حتی بسیار پایین تر از نسخه دسکتاپ بوده و این یعنی فاجعه. با توجه به این مشکل بزرگ در جدید ترین الگوریتم های رتبه بندی گوگل سرعت وب سایت را بسیار مورد توجه قرار داده است.

تجربه کاربری در سایت مهمتر از سرعت سایت

بصورت میانگین ۷۰ درصد صفحات سایت ها بیش از ۱ مگابایت حجم دارند. ۳۶ درصد بیش از ۲ مگابایت، ۱۲ درصد بیش از ۴ مگابایت، که این عدد برای لود شدن سایت در موبایل عددی بسیار بزرگ و غیر قابل قبول است. اما خب باید روش های حل مشکل را بررسی کرد. توجه به آمار فوق بسیار مهم و حیاتیست اما نباید از این مورد نیز گذشت که تجربه کاربری نیز در رتبه بندی بسیار موثر است.

تجربه کاربری بدین معنا که کاربر از حضور در وب سایت شما احساس خوبی دارد و لذت میبرد در این صورت سرعت بالا یا کندی سایت در درجه دوم قرار میگیرد اما ایجاد یک تجربه کاربری مناسب برای کاربران بسیار بسیار دشوار تر از ایجاد سرعت بالاست پس بهتر است ابتدا به سرعت بالای سایت خود در نسخه موبایل فکر کنید.

روش های بالا بردن سرعت سایت در موبایل

در این زمینه روش های بسیار وجود دارد که در ادامه به برخی از آن ها میپردازیم:

  • بهینه سازی تصاویر سایت از نظر حجم و اندازه و جایگاه
  • بهینه سازی و فشرده سازی کد های قالب و سایت
  • کم کردن تعداد فایل های css و js
  • استفاده از یک هاست پر سرعت
  • و….

در ادامه مقالات آموزشی تعمیراتچی وردپرس به بررسی تفضیلی هر یک از موارد میپردازیم و آن ها را یک به یک مورد بررسی قرار میدهیم. اما در این میان در صورتی که شما نیز وب سایت خود را از نظر سرعت لود برتر نمیدانید و یا فکر میکنید که به دلیل سرعت کم سایت رتبه آن به صورت محسوسی کاهش یافته است میتوانید از خدمات پشتیبانی سایت تعمیراتچی وردپرس استفاده کنید. برای این منظور میتوانید در بخش دیدگاه های همین مقاله درخواست خود را مطرح نموده و یا از بخش تیکت های پشتیبانی درخواست خود را مطرح نمائید.

0 0 vote
Article Rating
مقالات مرتبط بیشتری بخوانید!
guest
1 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
amp چیست و چه کاربردی در طراحی سایت و سئو سایت دارد؟ | دیمایتو
6 ژانویه 2020 6:05 ب.ظ

[…] Accelerated Moblie Pages و به اختصار amp است; این ابزار در خصوص افزایش سرعت لود وب سایت در گجت های مختلف مورد استفاده قرار میگیرد که در ادامه […]

فهرست
به کمک نیاز دارید؟ پیام بدید!