مسدود شدن سرویس گوگل مپ برای دامنه های ir

مسدود شدن سرویس گوگل مپ بالاخره اتفاق افتاد و سرویس گوگل مپ برای دامنه های ir دیگر قابل استفاده نیست. این خبری بود که در این چند روز دنیای وب مستران را تکان داده است. اما داستان از چه قرار است؟ مشکل کجاست؟ آیا گوگل ایران را تحریم کرده؟ در ادامه میپردازیم به این موضوع که چرا دیگر سرویس گوگل مپ برای وب سایت های ایرانی با دامنه ir غیرفعال شده است. همراه با ما باشید.

مسدود شدن سرویس گوگل مپ برای دامنه های ir

به نظر میرسد چند روزی است که سرویس نقشه گوگل روی دامنه های ir غیر فعال شده است. با بررسی های انجام شده تیم پشتیبانی سایت تعمیراتچی وردپرس و دریافت دیدگاه های کاربران مشخص شد که مسدود شدن سرویس گوگل مپ اتفاق افتاده است و دیگر دامنه های ir دسترسی به نقشه گوگل ندارند. اما دلیل این اتفاق چیست؟

تحریم دامنه های ایرانی یا پولی شدن خدمات

با توجه به عدم اظهار نظر گوگل و صادر کردن بیانیه در این مورد به نظر نمیرسد مشکل در تحریم های آمریکا علیه ایران باشد و این مسدود سازی دلیلی دیگر دارد. برای پاسخ به این ابهام باید به چند ماه قبل بازگردیم. زمانی که گوگل اعلام کرد دسترسی به سرویس گوگل مپ تا چند ماه آینده غیر رایگان خواهد شد و برای استفاده از این سرویس باید اکانت گوگل ایجاد شده و پنل خریداری شود.

اما در حال حاضر گوگل در این زمینه هیچ توضیحاتی ارائه نکرده است و در آینده باید منتظر توضیحات گوگل باشیم اما در حال حاضر این امکان از وب سایت های ایرانی با دامنه ir دریغ شده است که در آموزش بعدی در مورد روش دور زدن این محدودیت صحبت میکنیم. پس در ادامه آموزش رفع محدودیت سرویس گوگل مپ در دامنه های ir را مطاعه نمائید.

در ادامه میتوانید در صورت نیاز از خدمات پشتیبانی سایت وردپرس تعمیراتچی وردپرس استفاده کنید تا این مشکل برای شما مرتفع شود. سپاس از همراهی شما.

0 0 vote
Article Rating
مقالات مرتبط بیشتری بخوانید!
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
فهرست
به کمک نیاز دارید؟ پیام بدید!