آموزش تغییر اندازه تصاویر در سایت وردپرس

تصاویر در سایت نقش مهمی دارند. پس باید در انتخاب تصویر مناسب با اندازه ی مناسب دقت داشت. در این آموزش وردپرس درباره چگونگی تغییر اندازه تصاویر در وردپرس می پردازیم.

آموزش تغییر اندازه تصاویر در وردپرس

دوستان برای این که بخواهید برای مطالب تان تصویر قرار دهید باید ابتدا این تصاویر را در بخش کتابخانه چند رسانه ای قالب وردپرس آپلود کنید و در نهایت برای قرار دادن در مطالب سایت خودتون انتخاب کنید، شاید شما در اینجا سایز و اندازه پیش فرضی برای تصویر خودتان انتخاب نکرده باشید و هر کدام از تصاویری که انتخاب کردید یک سایز متفاوتی نسبت به تصویر دیگر داشته باشد که خب مشکل زا است.

تذکر مهم : قبل از اعمال هر گونه تغییری در کد های سایت یک نسخه پشتیبان از تمام سایت خودتان تهیه نمایید تا در صورت بروز هر مشکلی وب سایت را به حالت قبل از اعمال تغییرات برگردانید

وقتی شما این تصاویر را پس از آپلود در سایت خودتان قرار می دهید، مشخص می شود که زیبایی ظاهری چندانی برای وب سایت شما ندارد، پس باید چه کار کرد؟ بهتر است که شما تصاویری که در سایت قرار می دهید هم اندازه باشد.  یکی از روش ها این است که شما با فتوشاپ یا هر نرم افزار دیگری اندازشان را مشخص کنید. اما بهترین راه، کد نویسی است.

قطعه کد تغییر سایز تصاویر در وردپرس

برای تغییر اندازه تصاویر سایت شما یک قطعه کد معرفی می کنم که به راحتی با استفاده از آن می توانید سایز تصاویر وب سایت را شما تعیین کنید و همه عکس های موجود در سایت را یک اندازه کنید . خب برای اینکه سایز تصاویر وردپرس را تغییر دهید و تمامی تصاویر شما هم اندازه باشد باید از قطعه کد زیر استفاده کنید .فایل function.php قالب وردپرس را در حالت ویرایش باز کنید و این کد را در انتهای فایل قرار بدید :

 

if ( function_exists( ‘add_image_size’ ) ) {
add_image_size( ‘new-size’, ۴۵۰, ۳۰۰, true );
}
add_filter(‘image_size_names_choose’, ‘my_image_sizes’);
function my_image_sizes($sizes) {
$addsizes = array(
"new-size" => __( "my size")
);
$newsizes = array_merge($sizes, $addsizes);
return $newsizes;
}

در کد بالا برای تعیین اندازه دلخواه تان باید مقدار اندازه مورد نظر برای تصاویر سایت را در بخش my size قرار بدید.حالا بعد از ذخیره سازی میبینید که تصاویری که آپلود میکنید همه هم اندازه هستند.

تذکر مهم : قبل از اعمال هر گونه تغییری در کد های سایت یک نسخه پشتیبان از تمام سایت خود تهیه نمایید تا در صورت بروز هر مشکلی وب سایت را به حالت قبل از اعمال تغییرات برگردانید

سوالات تان را در بخش دیدگاه ها از ما بپرسید.

0 0 vote
Article Rating
مقالات مرتبط بیشتری بخوانید!
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
فهرست
به کمک نیاز دارید؟ پیام بدید!