بک لینک چیست و چه تاثیری بر سئو سایت دارد

بک لینک چیست . این سوال همیشه در ابتدای راه برای هر وب مستری ایجاد میشود. در این مقاله قرار است به سوال فوق پاسخ دهیم. بک لینک از مباحثی است که در سئو سایت بسیار موثر است و مورد توجه بسیاری از وبمستران قرار دارد. اگر تا بحال درباره بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو مطالعه کرده باشید، درباره آن ها اطلاعاتی دارید، که در این بخش می خواهیم اطلاعات تکمیلی تری را در این زمینه در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

بک لینک چیست و چه تاثیری بر سئو سایت دارد

بک لینک چیست ؟ بک لینک ها، لینک هایی هستند که یک سایت از وب سایت های مرتبط و غیر مرتبط دیگر دریافت می کند. این لینک های دریافتی، تاثیر مثبتی در افزایش رتبه سایت در نتایج جستجو دارند اگر از منابع معتبر و مرتبطی دریافت شوند. علاوه بر تعدادشان، کیفیت آنها نیز بسیار مهم است. اما بحثی که اینجا مطرح می شود این است که شما این لینک ها را از چه وب سایت هایی دریافت کنید تا تاثیر مثبتی برای بهینه سازی سایت داشته باشد.

بک لینک موثر و غیر موثر چیست

بک لینک خوب و موثر، آن لینک های دریافتی هستند که از وب سایت های معتبر و مرتبط و از مقالات بلند و با کیفیت دریافت شود و البته بک لینک رایگان نباشد و از وب سایت های کاملا معتبر که همانطور که ممکن است بدانید دریافت این نوع از بک لینک ها در عین تاثیر گذاری بسیار موثر و مناسب هزینه بالایی نیز برای شما خواهند داشت و مثل دیگر سایت های آموزشی ما برای شما راهکار های پیش پا افتاده و غیر موثر نداریم و حقیقت را میگوییم :))

اما بک لینک های غیرموثر و بد، آن دسته از لینک هایی است، که از وب سایت های غیرمرتبط و دارای محتوای بی کیفیت، دریافت شده است و به صورت خودکار ایجاد می شوند، یا از طرف وب سایت های هک شده و شبکه وبلاگی ارجاع داده شده است. این لینک ها قاتل وب سایت شما به صورت صد در صدی هستند و اگر بک لینک با کیفیت ندارید بک لینک رایگان و بی کیفیت نگیرید.

اما امروزه با تغییر سیاست های گوگل، کیفیت بک لینک ها بر کمیت آنها ارجحیت پیدا کرده است و اگر از روش های غیرعادی و یا به صورت اسپم لینک های زیادی را برای سایت تان ایجاد کرده اید، حتما روزی توسط گوگل پنالتی خواهید شد و این روز نقطه سقوط وب سایت شماست. پس هر چه سریعتر به فکر تصحیح آن ها باشید.

 نکاتی درباره دریافت بک لینک

  • بهتر است لینک ها را در یک مطلب از سایت ایجاد کنید تا در تمامی صفحات سایت
  • لینک دهی در صفحات داخلی یا مقالات سایت صورت گیرد تا صفحه اصلی سایت
  • لینک هایی که به صورت مخفی و پنهانی باشد، تاثیر بدی دارد
  • لینک شدن در سایت هایی که محتوای کپی شده دارند، مناسب نیست
  • میزان لینک های دریافتی در هر هفته را کنترل کنید تا به صورت یکسان انجام گیرد.
  • و …

به این نکته توجه داشته باشید که اصلا از روش های کلاه سیاه برای گرفتن بک لینک استفاده نکنید! چون توسط گوگل شناسایی و جریمه می شوید راه درست را انتخاب کنید هرچند که هزینه بر باشد. توجه داشته باشید که روش درست در بلند مدت همیشه تاثیر گذار است و عامل پیشرفت شماست.

آیا شما در این زمینه تجربیاتی دارید؟ لطفا دیدگاه های خود را در زمینه تاثیر بک لینک در سئو سایت با ما و کاربران تعمیراتچی وردپرس در میان بگذارید. منتظر نظرات شما عزیزان هستیم.

0 0 vote
Article Rating
مقالات مرتبط بیشتری بخوانید!
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
فهرست
به کمک نیاز دارید؟ پیام بدید!