سئو کلاه سیاه چیست و روش های سئو کلاه سیاه که به سایت شما ضربه میزند

سئو کلاه سیاه چیست . دنیای سئو، دنیای پیچیده و گسترده ای است و قوانین مشخصی برای افزایش رتبه سایت شما در موتور های جست و جو وجود دارد. اما برخی از وب مستران در تلاش هستند با نقض قوانین سئو رتبه برتری در موتورهای جستجو پیدا کنند و به قولی گوگل را دور بزنند تا در زمان کمتری به رتبه های بهتر برسند. سئو کلاه سیاه روش هایی است که با دور زدن قوانین گوگل باعث می شود برای مدتی وب سایتی در موتورهای جستجو بالا بیاید و رتبه برتری را بدست آورد. در این بخش توضیحاتی درباره سئو کلاه سیاه و روش های آن برای شما بیان می کنیم.

 

سئو کلاه سیاه چیست و روش های سئو کلاه سیاه

سئو کلاه سیاه مجموعه ای از روش ها و تاکتیک هایی است که سعی در افزایش رتبه یک صفحه از سایت و یا تمامی سایت با استفاده از نقض قوانین سئو گوگل در موتورهای جستجو دارد. اما در آینده عواقب جبران ناپذیری برای سایت دارد و گوگل پس از تشخیص این فعالیت ها ممکن است، سایت شما را از نتایج گوگل حذف نماید. البته هر حذف شدنی به خاطر جریمه نیست و ممکن است این حذف شدن از نتایج گوگل به دلیل قرار گیری سایت در سند باکس گوگل باشد.

 

سئو کلاه سیاه چیست . سئو کلاه سیاه یا Black Hat Seo شامل اقدامات غیرقانونی و مخالف قوانین موتورهای جستجو است که به طور موقتی سبب افزایش رتبه سایت می شود، که در ادامه به این اقدامات و روش ها می پردازیم.

روش های سئو کلاه سیاه چیست

۱. دیدگاه های اسپم

دیدگاه های بی ربطی که برای یک مطلب گذاشته می شود و یا استفاده از لینک ها در نظرات. باید پیش از انتشار دیدگاه ها به این مسائل توجه داشته باشید. تا از انتشار نظرات اسپم در سایت خود جلوگیری کنید. البته این روش زمان زیادی است که دیگر کاربردی نیست و انجام آن سریعا جریمه های گوگل را در پی دارد. پس این روش را اصلا استفاده نکنید :))

۲. پنهان سازی مطالب از دید کاربران

برخی از سایت ها مطالبی را منتشر می کنند که فقط برای موتورهای جستجو قابل دسترسی باشد و کاربران قادر به مشاهده آن نباشند. اما امروزه موتورهای جستجو سایت هایی که این کار را انجام می دهند، جریمه می کنند. این روش نیز روشی قدیمی برای دور زدن گوگل است اما دوستان عزیز توجه داشته باشید که گوگل بسیار هوشمند است و به راحتی نمیتوان قوانین آن را بدون جریمه دور زد.

۳. تکرار زیاد کلمه کلیدی در محتوا

گوگل برای کلمات کلیدی در هر صفحه یک چگالی تعیین کرده است. اگر از آن مقدار بیشتر باشد، نه تنها اثر مثبتی ندارد، بلکه باعث جریمه شدن سایت می شود. این روش هنوز در حال استفاده است و البته فایده زیادی برای وب مستران ندارد و نخواهد داشت. اما هنوز هم میتوانید از این روش استفاده کنید. اما برای استفاده از این روش بهتر است کمی متین رفتار کنید :))

۴. کپی کردن محتوا

موتورهای جستجو به وبسایت هایی که محتوای باکیفیتی دارند، توجه بسیاری می کند و در رتبه بالایی قرار می دهد. از کپی کردن مطالب سایت های دیگر پرهیز کنید. این روش هم هنوز به وفور در وب سایت ها استفاده میشود خصوصا وب سایت های ایرانی و در حال حاضر روشی کارآمد نیز میتواند باشد اما خب میتواند نابودگر نیز بشود. پس مراقب باشید.

۵. صفحات Doorway

این صفحات صفحاتی هستند که به منظور کسب رتبه بالا برای کلمات کلیدی مشخص بهینه شده اند اما این صفحات ارزش محتوایی ندارند. در این صفحات عباراتی لینک می شوند که هیچ ارتباطی با محتوای اصلی ندارند. دوستان این روش نیز هنوز بسیار کارآمد است به شرطی که بتوان به درستی از آن استفاده کرد. اما باز هم باید توجه کنید که سئو کلاه سیاه کاملا غیرقانونی و مجرمانه است.

۶. خرید لینک و خرید بک لینک

دستکاری و خرید لینک برای افزایش رتبه در موتورهای جستجو بسیار شایع است اما شدیدا توسط گوگل برخورد می شود و تاثیر منفی دارد. برای مثال خرید بک لینک ها برای افزایش رتبه سایت است. اما به جرات میتوان گفت این روش در حال حاضر بسیار مورد توجه بوده و انجام میشود و همانند روش های بالا باید هوشمندانه اجرا شود.

۷. ایجاد مزرعه لینک

در این روش گروهی از وبسایت های غیر مرتبط به یکدیگر به صورت گروهی به یکدیگر لینک می دهند، تا به صورت روزانه لینک بالایی را دریافت کنند و هدف فریب دادن موتورهای جستجو برای کسب رتبه بالا است. این روش نیز در حال حاضر در دست انجام است اما ایجاد شرایطی که جریمه حداقلی برای وب سایت داشته باشد در این روش بسیار دشوار است.

۸. عمل Keyword stuffing

تکرار کلمات کلیدی متنوع در یک یا چند صفحه از سایت keyword stuffing نام دارد، که در حال حاضر به میزان بسیار زیادی انجام میشود و برخی از این کلمات نامرتبط با موضوع محتوایی هستند. خیلی از این کلمات کلیدی در سایت مخفی شده اند. فقط توسط گوگل قابل مشاهده هستند و رنک سایت را بشدت کاهش می دهند و به هیچ وجه توصیه نمیشوند.

۹. انجام فرآیند article spinning

بازسازی یک مقاله. در این روش مقاله ای که قبلا منتشر شده، با تغییر محتوا و عنوان در سایت های دیگر دوباره منتشر شود. هدف بالا بردن ترافیک و به نوعی فریب دادن گوگل است. این روش اگر در وب سایت اصلی انجام شود نه تنها مضر نیست بلکه بسیار مفید نیز هست اما در صورتی که در وب سایت های غیر چنین عملی انجام شود مصداق کپی کردن محتواست.

۱۰. اجرای عمل cloaking

در این روش محتوایی که برای موتورهای جستجو ارسال می شود و برای کابران نمایش داده می شود، باهم متفاوت است. همانند زمانی که شما یک کلمه را سرچ میکنید و با کلیک بر روی یکی از نتایج نمایش داده شده، مشاهده می کنید که این سایت با کلمه کلیدی که سرچ کرده اید، مرتبط نمی باشد. این سایت ها شامل یکسری تبلیغات و مطالب بی ربط هستند. این روش نیز در حال حاضر انجام میشود ولی به میزان بسیار کم.

و موارد دیگر همچون ریدایرکت کاربران سایت به صورت مخفی، تکرار کلمات کلیدی در متاتگ و استفاده از کلمات کلیدی نامرتبط با محتوا و… که همه و همه موارد بسیار مضر است.

 

حال که متوجه شدید سئو کلاه سیاه چیست باید بدانید که شاید با انجام روش های سئو کلاه سیاه بتوانید در مدت زمان کوتاهی موفقیت چشم گیر، رتبه و ترافیک بالایی را بدست آورید. اما مجازاتی که گوگل برای این روش های سئو کلاه سیاه تعیین کرده روز به روز بیشتر می شود. در صورت تشخیص، گوگل جریمه سنگینی برای این وب سایت ها تعیین کرده است! بهتر است برای کسب رتبه بالا در موتورهای جستجو از سئو کلاه سفید استفاده کنید.

دوستان عزیز لطفا نظرات خودتان را در زمینه سئو کلاه سیاه و تاثیر آن در سئو سایت و البته در مورد مقاله سئو کلاه سیاه چیست با ما و کاربران تعمیراتچی وردپرس در میان بگذارید. نظر شما چیست آیا با نظرات ما موافق هستید؟ مقالات بیشتر را میتوانید در بخش آموزش سئو سایت مطالعه نمائید.

مقالات مرتبط بیشتری بخوانید!
فهرست
به کمک نیاز دارید؟ پیام بدید!